KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11944383
nr 1194 4383
Blandteknik
Lara Simonov, man, signerad, 35x24
Utrop:
400 kr
måndag 30 juli 2018
kl 20:13:22
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta